Forum RPG

Pe site exista topicuri 18+ fara rating in titlu!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Retelele de socializare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Retelele de socializare la data de Mar Mai 17, 2011 4:18 am

Ayase

Shoyū-sha
Hi5, Facebook, NetLog si My Space sunt cateva din cele mai populare retele de socializare de pe Internet.

Aveti cont pe una dintre aceste situri? De ce? Cu ce va ajuta? Daca aveti cont pe o alta retea, name it!

Am avut cont pe Hi5 acum ceva timp, dar l-am sters si acum ceva timp mi-am facut altul, desi nu intru pe el.

Pe NetLog am avut cont, dar nu a rezistat mult. Nu il foloseam, intram cand imi aduceam aminte, deci...

Pe Facebook am cont si la un moment dat mi-a trecut prin cap sa il sterg, dar am inceput sa ma atasez de el si Facebook is like my personal yaoi land.

Pe My Space am cont de ceva timp si este pus in legatura cu Facebook as in mi se posteaza automat pe My Space unele dintre posturile de pe Facebook.

Pe Twitter mi-am facut cont acum vreo doua zile si la prima vedere pare okay.

Cu ce ma ajuta? Ma amuza persoanele de pe acolo. Stiu, foarte urat din partea mea. Si datorita izvoruli nesecat de imagini de toate felurile (specially yaoi).

Multi spun ca aceste retele sunt periculoase. Poti ajunge sa vorbesti cu nu-stiu-cine de nu-stiu-unde apoi sa ajungi sa te intalnesti cu persoana respectiva si sa ajungi... (completati voi. Variantele sunt nelimitate.)

Care sunt retelele de socializare pe care le folositi?
La care retele de socializare ati renuntat si de ce?
Cu ce va ajuta retelele de socializare?
Credeti ca aceste retele sunt periculoase?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum