Forum RPG

Pe site exista topicuri 18+ fara rating in titlu!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Tigarile si alcoolul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Tigarile si alcoolul la data de Mar Mai 17, 2011 4:21 am

Ayase

Shoyū-sha
1. Fumeaza cineva de pe aici? Daca da, de ce ati inceput sa fumati?
2. Va impacati bine/rau cu alcoolul?
3. Considerati ca tigarile si alcoolul ar trebui interzise?

Eu fumez, dar foarte rar. De obicei fumez cand sunt cu anumiti prieteni care fumeaza si imi dau si mie tigari. Nu am ajuns pana in stadiul in care sa imi cumpar singura tigari (o singura data am cumparat un pachet, dar fiindca ii eram oarecum datoare cuiva), desi uneori parca ar 'suna' bine o tigara. Mdeah, oricum nu as prea avea cum sa o fumez.
M-am apucat fiindca am vrut sa incerc si fiindca nu imi placea (inca nu imi place) ca tata fumeaza si fiindca a avut cine sa ma invete. Dupa, am descoperit ca imi place.

Cu alcoolul nu ma inteleg prea bine. Ma imbat destul de usor, dar imi place acea stare de ameteala dinaintea betiei (la mine se cam intampla dupa un pahar sau doua de alcool).
Oricum nu beau des. Ultima oara cand m-am imbatat a fost... nu imi aduc aminte. A trecut mult timp de atunci...

Daca ar trebui interzise? Fiecare om este liber sa faca ce vrea, deci depinde doar de el daca fumeaza sau bea excesiv, asa ca tutunul si alcoolul nu ar trebui interzise. Ar fi totusi bine sa nu se mai consume atat de mult...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum